עמוד סיור

הפסק לנגן עצור לנגן

ירושלים של זהב

סיור במשכנות שאננים ובעיר העתיקה

אוויר הרים צלול כיין וריח אורנים.. הצטרפו לסיור קסום מלווה בצלילים, המשלב את הלחנים והניגונים של שירי ירושלים עם נופיה עוצרי הנשימה של העיר שיופיה והדרה נודע בכל רחבי תבל.
.

*ממולץ להצטייד בנעלי הליכה נוחות, שתיה וכובע

בין האתרים בהם נבקר

משכנות שאננים

משכנות שאננים

השכונה היהודית הראשונה שהוקמה מחוץ לחומות העיר העתיקה בירושלים במחצית המאה ה-19 על-ידי הנדיב משה מונטיפיורי, וסימלה את תחילת תקופת ״היציאה מן החומות״ וההתיישבות בעיר החדשה. מקור שמה של השכונה הוא מהפסוק "וְיָשַׁב עַמִּי בִּנְוֵה שָׁלוֹם וּבְמִשְׁכְּנוֹת מִבְטַחִים וּבִמְנוּחֹת שַׁאֲנַנּוֹת". (ישעיהו לב יח).
קבר דוד המלך

קבר דוד המלך

מבנה בהר ציון בו לפי המסורות היהודית, המוסלמית והנוצרית, קבור דוד המלך. במבנה ניתן לראות את ציון הקבר מעליו היה, ככל הנראה, בית כנסת עתיק. בתקופה שלאחר קום המדינה, כאשר הכותל והר הבית היו בידי הירדנים, נחשב קבר דוד המלך למקום הקדוש ביותר לעם היהודי, בתוך תחומי מדינת ישראל.
הרובע היהודי

הרובע היהודי

השכונה היהודית שבתוך חומות ירושלים טומנת בחובה את כל תולדות העם היהודי בירושלים. מימי בית ראשון עם החומה הרחבה, דרך ימי בית שני ברובע ההרודיאני, ימי הרומאים-ביזנטיים בקרדו, הבתים היהודים ובתי הכנסת מימי הביניים ועד השכונה שנחרבה בתש"ח ונבנתה מחדש לאחר מלחמת ששת הימים.

הזמן סיור זה
להזמנות : 5958* או contact@thekotel.org

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

מידע נוסף

ירושלים של זהב הזמן סיור זה

משך סיור

סיור של שלוש שעות

נקודת התחלה

משכנות שאננים

נקודת סיום

הכותל המערבי

צור קשר

שם מלא
דוא"ל
טלפון
הודעה
המוקד הטלפוני פועל בימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-19:00 בטלפון 5958*
contact@thekotel.org