סיורים

הפסק לנגן עצור לנגן

הסידור הראשון שלי

מסיבת סידור בכותל המערבי

מעמד קבלת הסידור הראשון עצמתי ומרגש מאוד לילדים ולהוריהם. הסיור הייחודי 'הסידור הראשון שלי' מתנהל כדיאלוג מתמשך עם החוגגים הצעירים תוך כדי פעילות עם עזרים חינוכיים, סיפורים , הפעלות ויצירה שכל ילד לוקח לו למזכרת. בואו להרכיב מסלול ייחודי המתאים במיוחד לילדכם, תוכלו לבחור ביקור באחד מהאתרים: גן ארכיאולוגי, או מנהרות הכותל (על בסיס מקום פנוי בזמן ההרשמה) וכמובן בכותל המערבי.

בין האתרים בהם נבקר

שער ציון

שער ציון

שער בחומת העיר העתיקה שנבנה בתקופת הסולטאן סולימן המפואר ומחבר את העיר העתיקה להר ציון. על השער נותרו סימני ירי ממלחמת העצמאות.
קבר דוד המלך

קבר דוד המלך

מבנה בהר ציון בו לפי המסורות קבור דוד המלך. כאשר הכותל והר הבית היו בידי הירדנים, נחשב קבר דוד המלך למקום הקדוש ביותר לעם היהודי, בתוך תחומי מדינת ישראל.
ישיבת בית אל

ישיבת בית אל

ישיבת המקובלים נוסדה במאה ה-18. ב-1973 החל רב הכותל, הרב מאיר יהודה גץ, לשפץ את המבנה שנפגע במלחמת העצמאות. הרב גץ פתח מחדש את הישיבה אשר פעילה עד היום.
כיכר החורבה

כיכר החורבה

כיכר פתוחה המשמשת ככיכר המרכזית ברובע היהודי, שנבנתה לאחר שיקום הרובע לאחר מלחמת ששת הימים. הכיכר צמודה לבית הכנסת החורבה המפואר, וסביבו חנויות ומסעדות.
הקארדו הביזאנטי

הקארדו הביזאנטי

הרחוב המרכזי של ירושלים בתקופה הביזאנטית. בצידי הרחוב ניתן  לראות עמודים, משחקי רחוב וציור קיר יפיפה הממחיש איך היה נראה הקארדו בימי הביזאנטים.
תצפית ריה״ל

תצפית ריה״ל

נקודת תצפית מהמדרגות המובילות אל רחבת הכותל המערבי, ממנה נראה הכותל הגלוי לעין במלוא הדרו. התצפית נקראת על שמו של איש הרוח הספרדי, רבי יהודה הלוי.
הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון- חפירות הכותל הדרומי

הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון- חפירות הכותל הדרומי

ממצאים ארכיאולוגים מרתקים לרגלי הכותל הדרומי מגלים את סיפורה של ירושלים בימי הפאר והחורבן של בית המקדש השני. באתר ניתן לראות את הרחוב של העולים לרגל בימי הבית השני.
הזמן סיור זה
להזמנות : 5958*או contact@thekotel.org

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

מידע נוסף

סידור הזמן סיור זה

משך סיור

סיור של שלוש וחצי שעות

נקודת התחלה

שער ציון

נקודת סיום

שער האשפות

צור קשר

שם מלא
דוא"ל
טלפון
הודעה
המוקד הטלפוני פועל בימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-19:00 בטלפון 5958*
contact@thekotel.org