סיורים

הפסק לנגן עצור לנגן

החומש הראשון שלי

מסיבת קבלת חומש בכותל המערבי

הצטרפו לסיור עצמתי וחוויתי לרגל קבלת החומש הראשון לילדכם. הסיור שזור בסיפורים מרתקים, הפעלות ויצירה שכל ילד מקבל כמזכרת, ומשלב היכרות עם מושגי בסיס כמו: הר המוריה, הכותל המערבי, ספר התורה, החומש ועוד.

במהלך הסיור נבקר בגן הארכיאולוגי או במנהרות הכותל (לבחירתכם, על בסיס מקום פנוי בזמן ההרשמה), ונסיים בביקור מרגש בכותל המערבי. *בשל הביקוש הרב, מומלץ להרשם לתוכנית מבעוד מועד.


  

בין האתרים בהם נבקר

שער ציון

שער ציון

שער בחומת העיר העתיקה שנבנה בתקופת הסולטאן סולימן המפואר ומחבר את העיר העתיקה להר ציון. על השער נותרו סימני ירי ממלחמת העצמאות.
קבר דוד המלך

קבר דוד המלך

מבנה בהר ציון בו לפי המסורות קבור דוד המלך. כאשר הכותל והר הבית היו בידי הירדנים, נחשב קבר דוד המלך למקום הקדוש ביותר לעם היהודי, בתוך תחומי מדינת ישראל.
בית הכנסת החורבה

בית הכנסת החורבה

חורבת רבי יהודה החסיד אשר נחרב ב-1720, נבנה מחדש באמצע המאה ה-19, נחרב בשנית על ידי הירדנים בתש"ח ונבנה בשלישית בראשית המאה ה-21.
תצפית ריה״ל

תצפית ריה״ל

נקודת תצפית מהמדרגות המובילות אל רחבת הכותל המערבי, ממנה נראה הכותל הגלוי לעין במלוא הדרו. התצפית נקראת על שמו של איש הרוח הספרדי, רבי יהודה הלוי.
ישיבת בית אל

ישיבת בית אל

ישיבת המקובלים נוסדה במאה ה-18. ב-1973 החל רב הכותל, הרב מאיר יהודה גץ, לשפץ את המבנה שנפגע במלחמת העצמאות. הרב גץ פתח מחדש את הישיבה אשר פעילה עד היום.
הקארדו הביזאנטי

הקארדו הביזאנטי

הרחוב המרכזי של ירושלים בתקופה הביזאנטית. בצידי הרחוב ניתן  לראות עמודים, משחקי רחוב וציור קיר יפיפה הממחיש איך היה נראה הקארדו בימי הביזאנטים.
הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון- חפירות הכותל הדרומי

הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון- חפירות הכותל הדרומי

ממצאים ארכיאולוגים מרתקים לרגלי הכותל הדרומי מגלים את סיפורה של ירושלים בימי הפאר והחורבן של בית המקדש השני. באתר ניתן לראות את הרחוב של העולים לרגל בימי הבית השני.
הזמן סיור זה
להזמנות : 5958* או contact@thekotel.org

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

מידע נוסף

ילדים בירושלים הזמן סיור זה

משך סיור

סיור של שלוש וחצי שעות

נקודת התחלה

שער ציון

נקודת סיום

שער האשפות

צור קשר

שם מלא
דוא"ל
טלפון
הודעה
המוקד הטלפוני פועל בימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-19:00 בטלפון 5958*
contact@thekotel.org