עמוד סיור

הפסק לנגן עצור לנגן

אבנים עם לב אדם - סיור בעיר דוד, בעיר העתיקה ובכותל

סיור בעיר דוד, בעיר העתיקה ובכותל

הצטרפו לסיור חוויתי וקסום, שנע בין תקופות היסטוריות שונות: מימי דוד המלך, דרך בתי המקדש המפוארים ועד לימי שיבת ציון, ומסתיים בכותל המערבי שהיה ועודנו מושא ערגתם של רבבות. בדרך נתעכב בנקודות נוף עוצרות נשימה ונחוש כי דווקא כשפוסעים על האבן הירושלמית הקרירה, מגלים כי יש אבנים עם לב אדם.

ירושלים השוקקת חיים היום, כבימי קדם, אוצרת בקרבה מקומות ואתרים בעלי משמעות רבה. בסיור נלך ברחובות האבן של העיר העתיקה, ונבקר במקומות אליהם הגיעו יהודים בכל דור ודור.

*ממולץ להצטייד בנעלי הליכה נוחות, שתיה וכובע

בין האתרים בהם נבקר

קבר דוד המלך

קבר דוד המלך

מבנה בהר ציון בו לפי המסורות היהודית, המוסלמית והנוצרית, קבור דוד המלך. במבנה ניתן לראות את ציון הקבר מעליו היה, ככל הנראה, בית כנסת עתיק. בתקופה שלאחר קום המדינה, כאשר הכותל והר הבית היו בידי הירדנים, נחשב קבר דוד המלך למקום הקדוש ביותר לעם היהודי, בתוך תחומי מדינת ישראל.
שער ציון

שער ציון

שער בחומת העיר העתיקה שנבנה בתקופת הסולטאן סולימן המפואר ומחבר את העיר העתיקה להר ציון. במלחמת העצמאות, לאחר כיבוש הר ציון, פרצו חיילי הפלמ"ח בפיקוד דוד אלעזר את השער בניסיון להגיע אל הרובע היהודי הנצור. על השער נותרו סימנים, זכר לקרבות אלה.
תצפית גגות גליציה

תצפית גגות גליציה

נקודת תצפית במרכז העיר העתיקה ממנה רואים את הרובעים השונים של עיר העתיקה, הר הבית וכיפת הסלע ורכס הר הצופים - הר הזיתים. התצפית ממוקמת על גגות כולל גליציה שנוסד באמצע המאה ה19 וננטש בפרעות תרצ"ו-תרצ"ט.

תצפית ריה״ל

נקודת תצפית מהמדרגות המובילות אל רחבת הכותל המערבי, ממנה נראה הכותל הגלוי לעין במלוא הדרו. התצפית נקראת על שמו של איש הרוח הספרדי, רבי יהודה הלוי שכתב, בין היתר, את "ליבי במזרח ואנוכי בסוף מערב. איך אטעמה את אשר אוכל ואיך יערב". מהתצפית נראית היטב גם את כיפת הסלע -מקום אבן השתיה, חפירות הכותל הדרומי והר הזיתים.

מנורת הזהב

מנורת הזהב

העתק של מנורת הזהב שעמדה בבית המקדש, ונבנתה ע"י מכון המקדש. המנורה, מצופה זהב ומוצגת בתיבת זכוכית, נמצאת בתצפית שעל מדרגות ריה"ל.

הזמן סיור זה
להזמנות : 5958* או contact@thekotel.org

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

מידע נוסף

אבנים עם לב אדם - סיור בעיר דוד, בעיר העתיקה ובכותל הזמן סיור זה

משך סיור

סיור של שלוש שעות

נקודת התחלה

שער יפו/ שער ציון

נקודת סיום

הכותל המערבי

צור קשר

שם מלא
דוא"ל
טלפון
הודעה
המוקד הטלפוני פועל בימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-19:00 בטלפון 5958*
contact@thekotel.org