סיורים

הפסק לנגן עצור לנגן

אני עומד על החומה - טיול מרתק בירושלים להורים עם ילדים

 

סיפורי הגבורה ואומץ הלב במהלך הקרבות על ירושלים בתש״ח ומלחמת ששת הימים, מהווים דוגמה למסירות, נתינה ונכונות הקרבה למען מדינת ישראל. הסיור מתחקה אחר ההגנה על ירושלים, ועוצר בתחנות המספרות את סיפור הרובע היהודי בתש״ח עד לסגירתו של מעגל במלחמת ששת הימים. הסיור יתמקד בין היתר בסיפורם של בני הנוער והצעירים, ביניהם הלוחם הצעיר ביותר עד היום, שנרתמו במסירות להגנה על הבית.

*מומלץ להצטייד בנעלי הליכה נוחות, שתיה וכובע

בין האתרים בהם נבקר

בתי מחסה לעניי ירושלים

בתי מחסה לעניי ירושלים

"בתי מחסה והכנסת אורחים" היה שמה הרשמי של שכונה קטנה ברובע היהודי שהוקמה במטרה לתת למעוטי יכולת קורת גג כדי לאפשר להם לחסוך כסף ולשפר את מצבם.
הגלעד לחללי הרובע בתש"ח

הגלעד לחללי הרובע בתש"ח

גלעד שנבנה באזור בו נקברו 48 חללים שנפלו במלחמת העצמאות, ואשר בשל הקרבות הקשים והמצור הירדני על הרובע היהודי לא התאפשר לקברם בהר הזיתים.
כיכר החורבה

כיכר החורבה

כיכר פתוחה המשמשת ככיכר המרכזית ברובע היהודי, שנבנתה לאחר שיקום הרובע לאחר מלחמת ששת הימים. הכיכר צמודה לבית הכנסת החורבה המפואר, וסביבו חנויות ומסעדות.
ארבעת בתי הכנסת הספרדים

ארבעת בתי הכנסת הספרדים

מתחם בתי הכנסת הספרדים כולל ארבעה בתי כנסת אשר נבנו ביוזמת מגורשי ספרד. בתי הכנסת היו לב הקהילה בעיר ועד היום מכתירים בהם את ״הראשון לציון״, הרב הראשי הספרדי.
שער ציון

שער ציון

שער בחומת העיר העתיקה שנבנה בתקופת הסולטאן סולימן המפואר ומחבר את העיר העתיקה להר ציון. על השער נותרו סימני ירי ממלחמת העצמאות.
קבר דוד המלך

קבר דוד המלך

מבנה בהר ציון בו לפי המסורות קבור דוד המלך. כאשר הכותל והר הבית היו בידי הירדנים, נחשב קבר דוד המלך למקום הקדוש ביותר לעם היהודי, בתוך תחומי מדינת ישראל.
הזמן סיור זה
להזמנות : 5958* או contact@thekotel.org

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

מידע נוסף

ירושלים הזמן סיור זה

משך סיור

סיור של שעתיים

נקודת התחלה

חניון הר ציון

נקודת סיום

שער יפו

צור קשר

שם מלא
דוא"ל
טלפון
הודעה
המוקד הטלפוני פועל בימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:30-19:00 בטלפון 5958*
contact@thekotel.org