מידע כללי

30/12/2019

נר שמיני של חנוכה בסימן "כוחנו באחדותנו"

הערב (א) השתתפו בהדלקת נר שמיני של חנוכה הרה"ג יצחק יוסף שליט"א הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים, הרב משה דגן הי"ו מנכ"ל הרבנות הראשית לישראל, רא"ל במיל' חה"כ בני גנץ, חה"כ אורית פרקש הכהן, מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב, רב טפסר דדי שמחי- נציב כבאות והצלה לישראל, טפסר רונן שפירא- ראש אגף משאבי אנוש, טפסר ניסים טויטו- מפקד מחוז ירושלים, טפסר משנה רוני סנינו- מפקד תחנת ירושלים, הרב חיים פרל- הרב הראשי לכבאות והצלה, הרב טויל שליט"א רבה של מקסיקו, משפחת קדוש והילד יוסף מרדכי קדוש הי"ו וקהל רב.

 

הרב הראשי הרה"ג יצחק יוסף בירך את הציבור היקר וכל עם ישראל, בבריאות. הרב אמר: "אני מברך את כל הנפגעים בפיגוע במורסי. אנחנו מתפללים לרפואה שלמה של כל הפצועים. ונזכה כולנו לגאולה שלמה. שכולם יעלו לארץ ישראל ויחזקו את הדת כאן בארץ ישראל. בכל ההיסטוריה של עם ישראל היו שתי סוגי מלחמות. האחת, בה רצו להשמיד אותנו כמו השואה הנוראה. והשנייה, בה היתה מלחמה על הרוח, לא להרוג אותנו, רצו להשכיח תורתנו. ברוך השם עם ישראל חזר לארצו וחי וקיים, וכל זה בזכות התורה הקדושה, שמרנו על התורה והמצוות, לא ככל העמים. עם ישראל הוא עם מיוחד, עם של הקב"ה. לכן שרדנו את כל המלחמות. צריך לחזק את האחדות בעם ישראל, כולנו עם אחד, כולנו אחים, אסור שיהיה פילוג בעם ישראל, אסור שתהיה הסתה בעם ישראל. כולנו עם אחד. "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום". הדרך שלנו זה לקרב את עם ישראל.

חה"כ בני גנץ אנחנו ניצבים למרגלות הכותל המערבי שריד בית מקדשנו, המקום שמחבר אליו את כל עם ישראל מכל מקום בעולם מכל מקום בארץ, בכל צורה של אמונה. הקיר הנפלא הזה הוא קיר שיש בו לבנים, שונות בגודל, בצורה, ובצבע כמו עם ישראל כולו. נתברך כולנו, כל אחד מאיתנו הוא כמו אבן מאבני הכותל שמאירה את אורה. נאיר כולנו יחד כאבוקה. אור גדול, אור של אחדות במדינת ישראל. ככל שנדע להקשיב אחד לשני, לכבד את השני, להיות סובלניים אחד כלפי השני. כך נחיה בתורתנו וכעם אחד בתוך עמנו. נאחל הבראה שלמה לכל הפצועים, נחזק את ידיד חיילי צה"ל המגינים עלינו הם המכבים של היום הזה. תשמרו על עם ישראל ועל מדינת ישראל.

רב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ אמר שביום הזה אנו מציינים את האחדות של עם ישראל בהדלקת מנורה שלימה. מאות האלפים שפקדו את הכותל המערבי בחג החנוכה ביטאו את היחד, במקום המאחד- הכותל המערבי.

רב טפסר דדי שמחי אמר כי בכל השנה אנו מכבים את האש. ביום הזה אנו רואים את האש ושמחים איתה יחד איתכם. "ונשמרתם לנפשותיכם" מבקשים זהירות רבה החורף ושתשמרו על עצמכם.

הרב טויל רבה של מקסיקו אמר כי כל אחד נר דלוק, המאיר לכל העולם כולו. לנו יש בחוץ לארץ כוח לעשות קצת לאחינו בזכות זה שאתם יושבים כאן בירושלים ומפיצים אור לעולם. "ירושלים אורו של עולם", מאחל ברכה והצלחה. הלואי עלינו בני חוץ לארץ שנזכה לשבת בירושלים עיר הקודש במהרה בימינו.

מנכ"ל הרבנות הראשית הרב משה דגן בירך בשם רבני ישראל את כל הנוכחים בברכת חג חנוכה שמח וחודש טוב ואיחל לעם ישראל שנזכה לאור הרוחני כדי לזכות באור הגשמי.

לסיורי חנוכיות לחץ כאן

שידור חי