מידע כללי

21/05/2020

משדר מיוחד לרבבות תלמידים בבתי הספר מהכותל המערבי לרגל יום ירושלים

לראשונה משרד החינוך והקרן למורשת הכותל המערבי קיימו משדר מיוחד לרגל יום ירושלים, ששודר לכל תלמידי בתי הספר היסודיים בישראל.

את השידור פתחו רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ יחד עם שר החינוך מר יואב גלנט בדברי ברכה מרגשים:
רב הכותל המערבי סיפר: "סבי, שמואל, חי כאן בעיר העתיקה וגורש ממנה. הוא היה יורד כל יום לכותל המערבי לסמטה הצרה שהייתה בזמנו, ולאחר מכן גורש עם אבי מהעיר העתיקה על ידי הלגיון הירדני, ונמנע מלהגיע אל הכותל. זכינו לחזור לכאן לפני 53 שנה, על מנת שלא יהיה מאן דהו שלא יפקוד את המקום הקדוש לתפילה, וכל ילד וילדה מכל מקום שהוא יוכלו לחגוג כאן בר ובת מצוה. שמח להיות פה כשליח שלכם ולהתפלל עבורכם לבריאות והצלחה לכם ומשפחותיהם."
שר החינוך חה"כ יואב גלנט סיפר: על אביו שלחם כאן, ובירך על שיתוף הפעולה בין משרדו לבין הקרן למורשת הכותל המערבי ואמר "אני מזמין את עם ישראל בהמוניו לבוא לכותל המערבי, לא רק בשלושת הרגלים. החלטתי שכל ילד וילדה יעלו לירושלים 3 פעמים במהלך מסגרת במערכת החינוך."
מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבוהב דיבר על הקשר הנצחי של כל יהודי אל ירושלים, וחנן בן ארי שר לכבוד ירושלים.
עם תום המשדר ביקר השר יחד עם מנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב בממצאים החדשים שנחשפו במנהרות הכותל המערבי השבוע לרגל יום ירושלים, פגש תלמידים שהגיעו לחגוג בכותל כשליחים של תלמידי ישראל כולם, והניח תפילין.