טקס החלאקה בכותל המערבי

חדש בכותל- טקס חלאקה, חגיגת משפחתית לציון תספורת ראשונה לבני שלוש.

הקרן למורשת הכותל המערבי ממשיכה ללוות אתכם ברגעים החשובים והמשמעותיים בחייכם, אלה אשר נוגעים למסורת היהודית. מעתה ניתן לקיים בכותל גם את טקס ה׳חלאקה׳, תספורת ראשונה לבני שלוש.
השירות ניתן חינם ודורש תיאום מראש.

מה זה חלאקה?


הנוהג להמתין עד לגיל שלוש לתספורת ראשונה של ילד, הינה מסורת מקובלת ונפוצה בקרב עדות רבות בישראל. תספורת ראשונה, הקרויה חלאקה, מהווה סימן להגיעו של הפעוט לגיל ה׳חינוך׳, גיל שבו הוא מתחיל לפתח עצמאות.. ה ׳חלאקה׳, הינו מעמד חגיגי ומשמח ומשפחות רבות בוחרות לקיים את המצווה במקום קדוש, בטקס מלווה בברכות. רבים עושים זאת ליד קברו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי במירון, ובשנים האחרונות גם בכותל המערבי.
בגיל זה הילד גם לראשונה חוגג את למידת האותיות וישנם מספר מנהגים לגבי תהליך התבגרות זה.


מה כולל הטקס בכותל?

הקרן למורשת הכותל המערבי מזמינה אתכם, הורים לבני השלוש, לחגוג את טקס החלאקה בכותל. נשמח לערוך עבורכם טקס מיוחד לציון התספורת הראשונה, במהלכה נגזוז באופן סמלי משיער ראשו של בינכם. הטקס מלווה בברכות ושמחה גדולה לכל המשפחה, אשר מועצמת בזכות האווירה המקודשת והמיוחדת של הכותל המערבי. חוויה בלתי נשכחת להורים, לילד, ולכל המשפחה.

פרטים נוספים וחשובים:


• השירות ניתן חינם, ללא כל עלות.
• ימים ושעות עריכת הטקס: ימים א-ה – קיץ: בין 8:00 ל 19:00 . חורף: בין 08:00 ל 17:00
ימי ו' – 8:00 עד 12:00:
• יש לתאם מראש את מועד ההגעה.
• את הטקס יערוך מדריך מקצועי מטעם הקרן למורשת הכותל המערבי אשר יפגוש את המשפחה בשערי הכותל וילווה אתכם במהלך הארוע.
• אורך הטקס כ45 דקות והוא מותאם במיוחד לגיל הרך.
• מסיבות ביטחוניות, אין אפשרות להכניס מספריים לאיזור הכותל. מספרים יסופקו על ידינו כחלק מערכת הטקס.
• בסיום הטקס יקבל הילד מזכרת לכל החיים- תעודה חגיגית ומפוארת המציינת את המעמד ובה חלונית שקופה המכילה את השיער שנגזז.  ציצית קטנה עם הכיתוב "חגגו לי חלאקה בכותל"
• מומלץ להמשיך את החגיגה המשפחתית בסיור באחד מאתרי הכותל המערבי.

להזמנת הטקס לחצו כאן

לפרטים על סיורים ואתרים לחצו כאן.

טקס חאלקה

רבים עושים זאת ליד קברו של התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי במירון ובמקומות קדושים נוספים. אולם בשנים האחרונות מגיעות משפחות מרחבי הארץ והעולם לערוך בכותל המערבי – ממנו לא זזה שכינה מעולם את טקס ה"חלאקה". בעקבות כך מציעה "הקרן למורשת הכותל המערבי" שירות נוסף בהמשך לשירות 'בר המצווה' המוכר והניתן חינם לכל דורש, של עריכת טקס חלאקה לילדים בגילאי שלוש המגיעים לכותל המערבי לרגל יום הולדתם וכנהוג, מסתפרים וגוזזים את שערם.
מטרת השירות הוא לספק הכוונה עבור משפחות שאינן בקיאות בהליכי הטקס. להעניק להם מזכרת ייחודית לילד החוגג של תעודה המציינת את עריכת הטקס שלו בכותל המערבי ולתרום לאווירה המיוחדת בהדרכה מותאמת לגיל הרך. השירות מעניק העשרה למשפחות ולילד ללא תשלום.
במסגרת השירות מדריכים מקצועיים מטעם "הקרן למורשת הכותל המערבי" יפגשו את המשפחות בשערי הכותל וילוו אתכם לכל אורך הטקס ללא תשלום, בתיאום מראש.

לפרטים והרשמה-
טלפון: 5958*/02-6271333
מייל:   daniel@thekotel.org

מתחם להגשת כיבוד בכותל על גג בית שטראוס משמאל לשירותים בכותל ישנו גרם מדרגות שיעלה אתכם לאזור הכיבוד. המקום מוצל עם שולחנות וכסאות ושקעים למיחם. השהות במתחם הוא ללא עלות ועל בסיס מקום פנוי. לצערנו המתחם אינו נגיש לבעלי מוגבלויות/
לשאלות ופרטים נוספים- 5958*

הכותל המערבי

רחבת הכותל המערבי

סיפורו של הכותל המערבי מתחיל, במה שמסתתר מאחוריו: גבעה טרשית ושמה הר המוריה, אשר נתכסתה לפני 2,000 שנה בידי אדם, ומאז לא נראתה עוד. הר המוריה הוא המקום בו התרחשו אירועים מכוננים בהיסטוריה של עם ישראל.

בת מצווה בכותל

בת מצווה בכותל

חדש! הקרן למורשת הכותל המערבי שמחה להזמין את בנות המצווה ובני משפחותיהן לחגוג בת מצווה בטקס מרגש ומיוחד באווירה הקסומה של הכותל. והכל בחינם. מהרו להרשם והבטיחו לעצמכן חוויה בלתי נשכחת.