קולמוס הלב

הוספה של מפגש הכנה חוויתי משפחתי ומרגש באולם במנהרות הכותל לקראת הנחת התפילין והעלייה לתורה

התפילין שמניח חתן בר המצווה ביום שמחתו וספר התורה ממנו הוא קורא, מקפלים בתוכם לא רק את פסוקי התורה אלא גם מסורת בת אלפי שנים העוברת מדור לדור. הקרן למורשת הכותל המערבי מזמינה את המשפחות החוגגות להשתתף בקולמוס הלב, תוכנית מיוחדת להרחבת האירוע המשפחתי בכותל, ולהתחברות למקורות היהודיים ולמסורת עתיקת השנים של כתיבת סת״ם (סת"ם - ספר תורה תפילין ומזוזות). קולמוס הלב מתקיים באולם/חדר התכנסות באזור הכותל המערבי ומונחה על-ידי סופר סת״ם.

נתחיל בספר תורה עתיק בן כ-150 שנה שעלה מבבל (עירק) ופתוח בפרשת קריאת שמע, ונכבד את חתן הבר מצווה לקרוא קטע קצר מתוך הפרשה, אם ירצה בכך. נמשיך בהסבר על תהליך הכנת התפילין ואופן עשייתם ממשה רבינו ועד ימינו אנו, ולאחר מכן יתנסה חתן בר המצווה בכתיבת אותיות הסת"ם באמצעות קולמוס ודיו כאשר בני משפחתו צופים בו בהתרגשות גדולה.
קטע הכתיבה יילקח מתוך מזמור תהילים העוסק בנושא ירושלים וייכתב על גבי קלף של ספר תורה. בסוף הטקס יקבל הנער את המזמור ממוסגר כמזכרת.

בסיום הכתיבה, תעניק האם לבנה את הטלית ותברך אותו בהתאם, והאב יעניק לבנו את התפילין ויברך אותו בהתאם - מומלץ לחשוב על נוסח הברכה מראש.

בסיום המעמד, יתעטף הנער בטלית ויניח תפילין באולם, ומשם נצא בתהלוכה משפחתית מרגשת לעבר טקס בר המצווה בכותל המערבי.

קולמוס הלב מתקיים באחד מהאולמות שבמתחם הכותל,  מעמד מרגש שמעניק למשפחה חוויה ייחודית ובלתי נשכחת.
עלות: 450 ש״ח*.
משך האירוע כ-45 דקות.
*במקרה של הוספת ילד נוסף (תאומים) יש תוספת של 50 ₪ לכל ילד בלבד

להרשמה  לחץ כאן

 

הפקות בר מצווה בכותל

הפקות בר מצווה בכותל

לפרטים ומידע נוסף אודות הפקות בר מצווה

תכנית הכנה לבר מצווה

תכנית הכנה לבר מצווה

תכנית הכנה לבר מצווה של הקרן למורשת הכותל המערבי והמנהלה לזהות יהודית במשרד הדתות ובסיוע מועצות מקומיות

מדריכים צעירים

מדריכים צעירים

לכבוד חגיגת המצווה, העניקו למשפחה מתנה מיוחדת - סיור במנהרות הכותל או במרכז שרשרת הדורות בהדרכת נער המצווה! ההדרכה באתרים דורשת הכנה מראש וכוללת 2-3 מפגשים מקדימים עם חונך.

הכותל המערבי

הכותל המערבי

סיפורו של הכותל המערבי מתחיל, במה שמסתתר מאחוריו: גבעה טרשית ושמה הר המוריה, אשר נתכסתה לפני 2,000 שנה בידי אדם, ומאז לא נראתה עוד. הר המוריה, לפי המסורת היהודית, הוא המקום בו התרחשו אירועים מכוננים בהיסטוריה של עם ישראל. על פי המסורת, החלה בריאת העולם מאבן השתייה אשר בפסגת ההר - ממנה הושתת ונברא העולם, ושם גם נברא האדם הראשון.