בר מצווה לניצולי שואה בכותל המערבי

ניצולי השואה החיים בקרבנו חוו בילדותם ובנעוריהם את נוראות השואה ולא זכו לתחושה ולהנאה של חיים רגילים. רבים מהם לא חוו בעקבות המלחמה ותוצאותיה את האירוע המרגש והמשמעותי ביותר עבור נער יהודי - חגיגת בר המצווה.
הקרן למורשת הכותל המערבי לקחה על עצמה תיקון עוול זה ויצאה בפרויקט מיוחד שנועד לתת הזדמנות לכל ניצול שואה המעוניין בכך, לחגוג בר מצווה בכותל, באיחור של 70 שנה.

באירוע מיוחד ומרגש עד דמעות נחגוג יחדיו את בר המצווה: נסייר במנהרות הכותל או במרכז שרשרת הדורות - מיצג מרהיב המלווה את שרשרת הדורות של העם היהודי מאברהם אבינו ועד לימינו אנו, ויחד עם חיילי צה״ל שיתלוו לחלק מהטקס, נכבד את זכר השואה וקורבנותיה. נצדיע לניצולים ונחגוג איתם את בר המצווה בהנחת תפילין מיוחדת ובעלייה חגיגית לתורה. האירוע ייחתם בסעודת מצווה ולכל ניצול תוענק תעודה אישית מפוארת כמזכרת לאירוע.

פרויקט בר מצווה לניצולי שואה בכותל נוצר כדי לאפשר לכל ניצול לחוות את הרגע המיוחד של חגיגת בר המצווה, ולתת כבוד והוקרה לאנשים מיוחדים אלה שחוו בילדותם את הנורא מכל. אירוע ייחודי זה ממומן מכספי תרומות המוקדשים למטרה נעלה זו.

התוכנית מותאמת לקבוצות מאורגנות דרך מוסדות רשמיים. לשאלות והרשמה ניתן להתקשר למשרדי הקרן למורשת הכותל בטלפון 02-6263345 שלוחה 279
בכל אירוע ישתתפו עד 100 איש, כולל אורחים (עד שני מלווים לכל ניצול)
התוכנית כוללת הסעות הלוך וחזור.

תכנית בת מצווה לניצולות שואה נמצאת בשלבי פיילוט ותושק בקרוב.
לניצולות שואה אשר מגיעות כמלוות לטקס בר המצווה, תוענק גם כן תעודה אישית כמזכרת מהאירוע


להזמנת התכנית

מרכז שרשרת הדורות

מרכז שרשרת הדורות

סיור במרכז שרשרת הדורות-מיצג אורקולי קסום הממחיש את שרשרת הדורות של העם היהודי והקשר הנצחי של עם ישראל לירושלים.

פתק בכותל

שלח פתק

 
רוצים לשים פתק בכותל ואין באפשרותכם להגיע באופן אישי? אנחנו כאן לסייע.כתבו כאן את תוכן המכתב ואנו נדאג להטמינו עבורכם בין אבני הכותל המקודשות, תוך שמירה קפדנית על פרטיותכם.

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור
הכותל המערבי

שלח תפילה לכותל

 
רוצים להתפלל לרפואה בכותל ואין באפשרותכם להגיע באופן אישי? אנחנו כאן לסייע.כתבו כאן את השמות לרפואה ואנו נדאג להתפלל לרפואתם אל מול אבני הכותל המקודשות, תוך שמירה קפדנית על פרטיותכם.

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור