הכותל המערבי


לגעת בלב של כולנו


הזמן סיור

הזמן סיור
סוג סיור

הודעה חשובה

נגישות מנהרות הכותל – הודעה חשובה!
עקב עבודות פיתוח נרחבות שיימשכו עד לחודש מרץ 2018 לא תתאפשר גישה לכיסאות גלגלים באמצעות מעלונים הידראוליים למנהרות הכותל המערבי. הנהלת הקרן מתנצלת על אי-הנוחות הזמנית ופועלת לצמצום מירבי של משך העבודה. אתר "שרשרת הדורות" ימשיך להיות מונגש, כמו גם אתר "מבט אל העבר".
עמכם הסליחה.
מידע למבקר

23/01/2018

ביקור סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכותל המערבי- עדכונים

ביקור סגן נשיא ארה"ב מייק פנס בכותל המערבי- עדכונים

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס ורעייתו יבקרו בכותל המערבי ביום שלישי ז' שבט ה'תשע"ח (23.01.18). יש לשים לב לעדכונים אודות אפשרויות הגישה לכותל המערבי. הביקור יחל בהסבר קצר אודות הכותל המערבי וחשיבותו לעם היהודי וכן בדבר הגילויים והתגליות האחרונות שנמצאו באתר. בהמשך ייגשו סגן הנשיא ורעייתו לתפילה אל מול אבני הכותל המערבי. הביקור יועבר בעמוד הפייסבוק: הכותל המערבי- Western Wall. רחבות התפילה תהינה סגורות החל מהשעה 10:00 לערך ועד לסיום הביקור. התפילות יימשכו כסדרן בבית הכנסת ע"ש הרב גץ ומול מקום קדש הקדשים הממוקמים במנהרות הכותל המערבי, גם במשך הביקור. החל מהשעה 11:00 תהיינה סגורות חלק מהכניסות לכותל: כניסה ראשית דרך שער האשפות, כניסה דרך הרובע היהודי והכניסה מרחוב השלשלת. למתפללים- תתאפשר כניסה דרך רחוב הגיא למקומות הפתוחים לתפילה. יודגש, שתתאפשר תפילה כל העת, גם בעת הביקור. אתרי הקרן למורשת הכותל המערבי יהיו סגורים למבקרים החל משעות הבוקר המוקדמות. חשוב! לא תותר גישה וכניסה של כלי רכב לכותל המערבי החל משעות הבוקר, למעט מורשים בתפקיד. משטרת ישראל תתגבר את הצירים ותעשה ככל האפשר כדי להזרים התנועה. יש להתעדכן בפרסומים של משטרת ישראל בכל הנוגע לסגירת כבישים באזור.

18/01/2018

hashbaa

טקס השבעת צנחנים בכותל המערבי

טקס השבעה לטירוני בא"ח צנחנים ביום חמישי ב' בשבט תשע"ח (18-1-2018) בשעה 17:30 בכותל המערבי.

15/01/2018

stamp

טביעת חותם נדירה נמצאה בחפירות סמוך לכותל המערבי

"לשר העיר" – טביעת חותם נדירה מתקופת בית ראשון שעליה כתב עברי קדום, נחשפה בחפירת רשות העתיקות ברחבת הכותל המערבי בירושלים.
הממצא החשוב התגלה במסגרת עבודות חשיפה של רשות העתיקות עם הקרן למורשת הכותל המערבי. לדברי מנהלת החפירה, "במקרא מוזכרים שני שרי עיר של ירושלים. גילוי הטביעה מוכיח שנושא משרה כזו אכן פעל בעיר לפני 2,700 שנה".   

חדש! חנות הכותל

בואו לבקר

עידכונים מהכותל

הכותל המערבי

אבנים עתיקות. קבוצת תיירים מהודו. כלה בלבן ביום חופתה. דמות אדם דומעת בשקט. יד טומנת פתק בתווך.2000 שנות היסטוריה ומיליוני מבקרים: 'הכותל'.
לפרטים נוספים

דרושים מדריכים/ות

אוהבים אנשים ומחוברים למורשת? לקרן למורשת הכותל המערבי דרושים מדריכים/ות
להרשמה

לוח אירועים

אתרי הכותל

במתחם הכותל המערבי מספר אתרי תיירות ייחודים, אשר מעניקים מבט מיוחד על תולדותיה של ירושלים ועל ההיסטוריה של העם היהודי לדורותיו.
הצטרפו לרבבות שכבר ביקרו באתרי הכותל ותיהנו מחוויה מעצימה שלא תישכח במהרה.

לכל אתרי הכותל

עובדות מעניינות

מזג אוויר

ירושלים, ישראל

היום

שלישי ז שבט תשע״ח, 23.01.2018
הנץ החמה:
6:37
חצות היום:
11:51
שקיעת החמה:
17:10
פרשת השבוע
בשלח (שבת שירה)
הזמנים הינם לפי שעון חורף